Lecytyna MEMO 1200mg, 60 kapsułek

13,39 

SKU: c5f4ae320840 Kategoria: Tagi: , , , ,

Opis

Paracetamol 500mg 20 tabletek

Działanie Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. co zmniejsza w podwzgórzu stężenie prostaglandyn. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 0,5-2 h, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 2-3 h. Metabolizowany jest w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych. Wydalany jest z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dużych dawek powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny prawdopodobnie za wywoływanie uszkodzeń wątroby. Paracetamol Laboratoria Polfa Łódź to lek w bólach głowy, także migrenowych, w bólach mięśni, stawów, w bólach powstałych w wyniku urazów i zabiegów chirurgicznych/stomatologicznych oraz w przypadku bolesnego miesiączkowania. Stosuje się go również w przypadku gorączki występującej podczas przeziębienia i w stanach grypopodobnych. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie powoduje uszkodzeń błony śluzowej żołądka, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).WskazaniaBóle różnego pochodzenia, między innymi:bóle głowy (także migrenowe),stawowe,mięśniowe,miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych, oraz stomatologicznych.Gorączka występująca np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Dawkowanie

Dawkowanie Dorśli: 1-2 tabl. jednorazowo, dawki można powtarzać nie częściej niż co 4 h 2-4 razy dziennie. Przy długotrwałym stosowaniu nie przekraczć 2,6 g/dobę. W leczeniu bólów nowotworowych zazwyczaj 10 mg/kg m.c./dawkę co 4 h często w połączeniu z lekami o innym mechanizmie działania. Dzieci powyżej 3 m.ż.: 10 mg/kg m.c. nie częściej niż co 6 h. Nie przyjmować przez okres dłuższy niż kilka dni bez porady lekarza. Przyjmować doustnie, przyjęcie przed jedzeniem zwiększa efektywność leku.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol (170 mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

jak pozbyć się kaszlu, potworniak na jajniku, pomiar natlenienia krwi, laktoferyna w kroplach

yyyyy