Zabawki SIKU

Sekretem udanej zabawy jest ludzka wyobraźnia, ale przede wszystkim zabawka – nieodzowny towarzysz naszego dzieciństwa: bawi, budzi radość, rozpala i kształtuje wyobraźnie. Doskonałym przykładem są zabawki, które pamiętamy z okresu własnego dzieciństwa. Dla dorosłych dziewczynek będą to szmaciane lalki, plastikowe bobasy i misie, dorośli chłopcy z sentymentem wspomną pistolety na kapiszony, piłkarzyki na sprężynkach i resoraki. Te ostatnie – zwykłe plastikowe samochody z otwieranymi drzwiami i bagażnikami – bardzo szybko stały się hitem tamtych czasów.
Dziś duzi chłopcy poszukują dla swoich dzieci zabawek, które choć trochę pozwolą im powrócić myślami do czasów dzieciństwa. Na szczęście coraz więcej firm stara się nawiązywać przy produkcji swoich zabawek do dawnych wzorów, prezentując ich ulepszone, odświeżone i unowocześnione oblicza. Taką marką jest niemiecka firma SIKU produkująca metalowe i plastikowe modele pojazdów rolniczych, budowlanych, specjalnych, samochodów oraz samolotów i helikopterów wykonanych w różnych skalach: 1:32, 1:50, 1:55, 1:87. Zarówno mały (+5), jak i duży miłośnik samochodów (+99) znajdzie w ofercie marki coś dla siebie. Metalowe pojazdy jeżdżące i latające nadają się do zabawy, jak i do kolekcjonowania. Dostosowane są do upodobań i wieku, mają nieskomplikowane proste kształty, wyraziste kolory, a to co najważniejsze charakteryzują się trwałością i wytrzymują uderzenia (rzucanie o podłogę, czy ścianę), zabawy w piaskownicy i długie kąpiele w wannie oraz zachwycają wiernym odwzorowaniem szczegółów swoich rzeczywistych pierwowzorów.
Dla starszych dzieci firma SIKU przygotowała serię zdalnie sterowanych aut wyposażonych w dodatkowe funkcje i akcesoria. Zabawki te sprawdzą się zarówno w domu, jak i na otwartej przestrzeni. Dodatkowo te sterowane pojazdy mają możliwość uruchomienia świateł, czy wydawania sygnałów dźwiękowych. Zabawki SIKU to gwarancja jakości i niemieckiej precyzji, nie zawierają PVC i plastyfikatorów, spełniają międzynarodowe normy, w tym europejską dyrektywę 2009/48/EG dotyczącą bezpieczeństwa zabawek.